انواع مقاله جديد

انواع مقاله جديد
دانلود مقاله تحقيق دانشگاهي
نويسندگان
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

خميدگي كافيست! پشتتان را صاف نگهداريد

شيوه صحيح قرار گرفتن بدن يا به عبارتي صاف ايستادن، مسئله مهمي است كه روز به روز بيشتر به دست فراموشي سپرده ميشود. روزهايي كه سركار و در مدرسه ميگذارنيم پر از عادات و تكاليفي است كه به شكلي كاملا دور از فاكتورهاي انساني –ارگونومي- انجام ميگيرند. چند مثال آشناي اين موارد: كار با كامپيوتر، كيفهاي رو دوشي يا كوله پشتي بسيار سنگين و قرار دادن گوشي تلفن بين گردن و شانه است.

پشت ما، بهاي تمام اين رفتارهاي نادرست را ميپردازد. بنابر نتايج يك تحقيق در دانشگاه دوك (Duke University)، درد پشت در آمريكا سالانه هزينه اي معادل ۹۰ ميليارد دلار دربر دارد.

گذشته از پشت درد، وضعيت نادرست بدن ميتواند مشكلات ديگري از جمله تحليل مفاصل و آرتروز فرسايشي را نيز ايجاد كند. به گفته شرلي سارمن (Shirley Sahrmann) استاد ورزش درماني در دانشكده طب دانشگاه واشينگتن: ” قرار گرفتن نادرست، ماهيچه ها و مفاصل را به شدت تحت فشار قرار داده و زمينه را براي پشت درد و آرتروز فراهم ميكند.”

به اين ترتيب كه مثلا قرار گرفتن در فضاي كاري كه نادرست چيده شده باشد، موجب ميشود كه شخص بالاتنه خود را به جلو خم كرده، فشاري مضاعف بر ستون مهره ها وارد كند و همين موجب تاب برداشتن تدريجي ستون مهره ها شود. سپس عضلات خود را با اين حالت قرارگيري جديد وفق ميدهند. به تدريج ماهيچه هاي سينه كوتاه شده، عضلات شكمي ضعيف ميشوند و از طرف ديگر عضلات پشت بلند و بيش از حد كشيده ميشوند.

 

اين طرز قرارگيري بدن ميتواند غضروف ميان مهره ها را فشرده و از بين ببرد. در طول زمان، اين حالت ميتواند به آرتروز فرسايشي منجر شود. به طور خلاصه، “بدن ما براي نشستن در تمام روز ساخته نشده است”.

براي مبارزه با اين خميدگي رايج، صاف نگهداشتن پشت بهترين و ساده ترين راه به نظر ميرسد. اما بنا به گفته جان كرايستمن (John Christman)، صاف ايستادن كافي نيست. شما بايد عضلات خود را در مقابل خميدگي ورزيده كنيد و آنها را در جهت عكس آن كشش دهيد. كرايستمن كه داراي فوق تخصص بيوفيزيولوژي است، براي دستيابي به بدني متعادل و “رعنا” يك برنامه ورزشي براي كشش و تقويت عضلات به وجود آورده است.

او ميگويد:” طرز قرار گرفتن صحيح اين نيست كه ستون مهره ها را در اثر صافي بيش از حد پشت از بين ببريم. اصل مطلب قوي كردن عضلات است و همين، مشكل را حل ميكند.”

كرايستمن و همكارش بون (Bohne) براي مبارزه با خميدگي چند توصيه دارند. ابتدا با پاسخ به پرسشهاي زير ببينيد كه طرز قرار گرفتن بدن شما چگونه است:

آيا در پايان يك روز كاري، گردن و شانه هايتان خسته تر از بقيه بدنتان هستند؟ آيا عضلات شانه شما به طور مشخصي بيش از باقي بدنتان ورزيده است؟ آيا عضلات شانه و كتف شما محكم هستند؟ آيا ماساژ گردن و شانه آسايش بسياري برايتان به همراه دارد؟

اگر پاسخ شما به هر يك از اين پرسشها مثبت باشد، بايد طرز قرار گيري بدنتان اصلاح شود.

 

چگونه فرم قرارگيري بدن را بهبود بخشيم؟

  • عضلات شكم خود را در قسمت ناف كمي منقبض كنيد، اين انقباض را به سمت پشت بكشيد و به عبارتي “شكم خود را تو دهيد” . اين كار ماهيچه هاي شكمي را محكم كرده و قفسه سينه را تقويت ميكند.
  • عضلات سينه را كشش دهيد. رو به ديوار بايستيد، يك دست خود را به سمت خارج بدن و چسبيده به ديوار-با زاويه ۹۰ درجه نسبت به بدن- قرار دهيد و در حالي كه دستتان بر روي ديوار قرار دارد، بالاتنه را به سمت بيرون و در جهت مخالف دست، بچرخانيد تا كشش را در سينه خود حس كنيد. مدتي به اين حالت بمانيد، سپس جهت كشش را تغيير دهيد.
  • عضلات پشت ران را كشش دهيد. نشستن اين ماهيچه ها را كوتاه كرده و قسمت پايين پشت و عضلات شكم را تحت فشار قرار ميدهد. • عضلات پشت را تقويت كنيد. بازوهاي خود را در مقابلتان نگهداريد و دستتان را به آرامي مشت كنيد.بازوها را به طور همزمان از آرنج خم كرده و سرشانه را لمس كنيد.

گاهي نكات كوچك از اهميت بسياري برخوردارند. اما عده بسياري از اين نكات ريز ارگونومي بي خبرند.

  • همواره مراقب فرم قرارگيري بدنتان باشيد. هرچه بيشتر با فرم صحيح بدن آشنا باشيد، قرار گرفتن در آن برايتان ساده تر خواهد بود.

مقاله ناهنجاريهاي پشت صاف

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۱۱:۳۰ ] [ مينا ]

پيشگفتار :

اين يك حقيقت مهم است كه دور نگه داشتن گوساله هاي جوان براي يك شروع خوب داراي مزاياي بعدي مي باشد . اين حالت فراهم آوردن هر موقعيتي براي گوساله در هشت هفته اول زندگيش بوسيله سازگاري با رويه هاي مديريت صوتي و ارائه جاي اسكان حالتي مناسب است . در هر حال تلاش براي يافتن آب دردناك يا بطري در خيلي از واحدها عادت شده است ، هنگامي كه اجراي معيارهاي پيشگيرانه بايد دستور روز باشد . و مسائل تنفسي از متداول ترين موارد مسأله سلامتي در طول چند ماه اوليه زندگي گوساله مي باشد. براي مثال تا اندازه ۲۰٪ همه گوساله ها با پاك كردن در چند روز اوليه زندگي شان تحت تأثير قرار مي گيرند و برآورد مي شود كه مشكل هزينه اي به اندازه ۳۰ پوند به ازاي هر رأس براي مداوا و توليد از دست رفته در طول زندگي حيوان داشته باشد يعني بطور متوسط بيش از ۳۰۰۰پوند در هر ۱۰۰ واحد گاو و بيش از ۷۰ ميليون پوند براي صنعت .

اينها ترتيب كمبودهايي هستند كه شما نمي توانيد از عهده آنها برآييد . نه تنها آنها كنترل شير و مزاياي ماهانه را خراب مي كنند بلكه نيز از حيث اقتصادي كاربردهاي رفاهي غيرقابل محاسبه اي وجود دارد .

اطلاعات اين كتابچه كه توسط شركت مشاوره اي تحقيقاتي لبنيات و سرويس ملي اطلاعاتي بيماري حيوانات با حمايت مالي MDC گردآوري شده است ، براي كمك به شما و دامدار شما طراحي شده است تا به مهارتها و تكنيكهايي كه اين نقايص را كاهش دهند سرعت ببحشد . اين همچنين به شما آخرين اطلاعات قانون رفاه اتحاديه اروپا را كه در ژانويه سال ۱۹۹۸ معرفي شده است يادآور مي شود .

دامداري كليد موفقيت :

پرورش گاو مهمترين وظيفه واحد لبنيات است و كليد موفقيت آن در دست دامدار شماست . پرورش گاو به عنوان كار ثانويه يكي از كارهايي كه مي تواند بين ديگران مناسب شود زماني كه در حقيقت به ميزان مهارت و فداكاري نياز دارد تلقي مي شود . لذا اطمينان پيدا كنيد كه شخصي كه گوساله ها را مي پروراند اين اهميت را در مورد بقيه واحد درك مي كند . بطور ايده ال همان شخص بايد مسئول واحد گوساله بطور روزانه يا شبانه باشد . اغلب پس از آخر هفته يا تعطيلات است كه پاي گروه كاركنان امدادي به مسائل اتفاق افتاده كشيده مي شود ، لذا آموزش افراد از قبل با دامدار گوساله تان بطور منظم ضروري است .

قبل از توجه به جزئيات موارد عادي مديريت گوساله اجازه دهيد نگاهي به مديريت گاوهاي بي شير در حاملگي دير هنگام كه بر روي قدرت گوساله و مقاومت آن در برابر بيماري دارند بيندازيم.

مديريت گاو بي شير :

يك گاو شيرده لازم است بمدت ۶ تا ۸ هفته قبل از اينكه برنامه ريزي شود كه گوساله بزايد براي اطمينان از اينكه پستان جانور مي تواند براي گوساله تازه متولد شده آغوز توليد نمايد خشك شود . اندام گاو بايد مناسب باشد نه چاق و در شرايط بين نمره ۵/۲ تا ۳ حفظ شود . در گاوهاي گوساله دار كه بيش از حد تغذيه مي شوند هنگام گوساله زاييدن بيش از اندازه چاق مي شوند ، در دوران شيردهي اوليه كمتر مي خورند و اندوخته بدني بشتري را بحركت در     مي آورند و خيلي مستعد ابتلا به بيماري متابوليكي مانند كتوز و تب شيري هستند . بنابراين در گاوهاي گوساله دار كه در علفزار نگهداري مي شوند بايد خيلي كم ذخيره شود در حاليكه به آنهايي كه در خانه نگهداري مي شوند بايد به ميزان محدود غذا داده شود يا محتوي انرژي با وارد كردن كاه به برنامه غذايي رقيق شود . ( شكل ۱ را ببيند )

براي اطلاعات بيشتر در تحقيق MDC در كتابچه تمرين شماره ۲۵ مديريت گاوهاي بي شير و پرهيز از مشكلات زاييدن گوساله را ببينيد .

تصوير ۱- انرژي نمونه ME و نيازهاي پروتئيني MP از يك گاو ۶۰۰ كيلو گرمي در طول اواخر دروان شيردهي ، دروه خشك شدن و شيردهي اوليه .

گوساله ماده بايد در منطقه اي كه براي زاييدن گوساله مشخص شده است حداقل از دو هفته قبل اسكان داده شود و اين كار به آنها زمان

مقاله در مورد دامداري

http://papersite.ir/


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: مقاله در مورد دامداري،
موضوع:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۰۶:۲۸ ] [ مينا ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب