انواع مقاله جديد

انواع مقاله جديد
دانلود مقاله تحقيق دانشگاهي
نويسندگان
لينک دوستان
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 5
همه : 0

معرفي شهر زيباي بانه

مروري كلي بر مراكز تجاري و پاساژهاي بانه

مراكز خريد در شهرستان بانه ( baneh ) بسيار زيادند كه هر كدام مملو از مغازه ها و اجناس متفاوت هستند. برخي از اين پاساژها مختص به محصولي خاص هستند، مثلا فقط لوازم خانگي ، فقط موبابل ، فقط پارچه هستند و برخي نيز همه ي اجناس و كالا را با هم دارند كه شما با حضور در اين اماكن مي توانيد همه ي كالاها هاي مورد نيازتان را خريداري نماييد. تعداد پاساژهاي بانه حدود 150 عدد هستند كه شما مي توانيد با حضور در آنها به خريد تلويزيون و خريد لوازم خانگي با قيمت مناسب بپردازيد.

خريد كالاي اصلي از مراكز تجاري شهر بانه
خريد از بانه را از اين پس و با دانستن اين اطلاعات با خيال راحت تري انجام دهيد!. در شهرستان بانه حدود 90 درصد مغازه دارها با دريافت مجوز كسب فعاليت مي كنند كه از اين تعداد بيش از 80 درصدشان ماليات را به صورت كامل پرداخت خواهند كرد. واحد هاي تجاري و مراكز خريد نيز ماليات و عوارض شهرداري را بر طبق مبلغ مقرر شده مي پردازند. امنيت در سطح شهر بانه به صورت كامل برقرار است و شما مي توانيد به راحتي از جاده هاي اين شهرستان عبور كنيد و به بانه برسيد. البته اين امنيت بالا در سطح شهرستان بانه نيز به صورت كامل برقرار است تا حدي كه بسياري از مسافران اين شهر، شب را تا صبح در چادر سپري مي كنند بدون اينكه هيچ مشكلي از لحاظ امنيت ايجاد گردد. البته امكان فراوني براي اسكان مسافران شهر بانه در نظر گرفته شده است كه شما مي توانيد هر يك از آنها را براي سكونت انتخاب نماييد. در اين شهر فروشگاه هاي اينترنتي فراواني نيز مشغول فعاليت اند كه شما بدون نياز به سفر هم مي توانيد از طريق آنها نسبت به خريد كالا با كيفيت اقدام نماييد. براي نمونه فروشگاه اينترنتي ميهن كالا يكي از موارد موجود است كه كالاي اصل و با كيفيت عالي را در اختيارتان قرار مي دهد، قيمت اين كالاها در كنار كيفيت عالي بسيار مناسب مي باشد.

كالاي با كيفيت و ارزان را از بانه بخريد!

اين سوال مطرح مي شود كه دليل ارزان بودن كالا در شهر بانه چيست؟ بيساري دليل اين امر را چيني و نا اصل بودن كالاهاي موجود مي دانند. اما اين مطلب به راحتي رد مي شود زيرا شما در اين شهر تجاري با برندهاي مطرحي همچون ال جي ، سامسونگ، بوش ، هيتاچي ، سوني ، فيليپس ، توشيبا ، گري ، جنرال ، اجنرال و … موجه مي شويد و كالاهايي توليد شده در كشورهاي تركيه ، مالزي ، ژاپن ، آلمان ، كره ، چين و … در اين مراكز تجاري يافت مي شوند. در اين شهرستان و براي بسياري از كالاها حق گمرك پرداخت نمي شود و در كنار آن مغازه دار هاي بانه اي نيز قيمت مناسبي را بر روي كالاهايشان قرار مي دهد و ميزان دريافت سود حاصله را به حدي كاهش مي دهند كه هم خودشان و هم مشتريان از قيمت لوازم خانگي و ساير اجناس راضي باشند؛ اين امر به كمي در ساير شهرهاي مرزي به چشم مي خورد. البته اين اخطار را هم در نظر داشته باشيد كه هنگام خريد توجه و دقت بالاتري به خرج دهيد تا مثل موارد معدود ديده شده در اين منطقه كالاي بدل را به جاي كالاي اصلي خريداري نكنيد؛ نكته مهم ديگر در هنگام خريد اصل بودن برخي از كالاها ساخت چين است كه كيفيت بالاي اين محصولات براي بسياري از افراد و مشتريان ثابت شده است. اگر در زمينه ي اصل بودن كالا تخصص نداريد خريد لوازم خانگي با كيفيت را به فروشگاه اينترنتي ميهن كالا بسپاريد، اين فروشگاه اينترنتي با تضمين اصالت كالا، محصول مورد نظرتان را درب منزل به شما تحويل خواهد داد و دريافت وجه نيز درب منزل صورت خواهد پذيرفت.

مجتمع تجاري بانه

كالاهايي كه مي توان از بانه خريد كرد

خريد از بانه براي بسياري از افراد تجربه ي دلنشيني است كه مي خواهند اين تجربه را براي چندين بار تكرار نمايند. خريد كولر گازي و همچنين خريد تلويزيون از اين شهر بيشترين آوازه را نسبت به ساير اجناس از اين شهر دارد. البته خريد سينما خانگي ، ساندبار ، يخچال فريزر ، يخچال سايد باي سايد، ماشين لباسشويي ، ماشين ظرفشويي ، جارو برقي ، بخار شوي ، انواع لوازم پخت و پز ، ظروف و قابلمه ، انواع پوشاك ، كفش و مجموعه اي بيكران از خواسته هايتان در اين شهر امكان پذير است. تمامي اين اجناس با كيفيت بالا و اصلي موجودند و با كمي گردش در ميان مجتمع هاي تجاري شهرستان بانه امكان پذير است. البته اكثر مدل ها در فروشگاه اينترنتي ميهن كالا نيز موجودند كه قيمت مناسب و پايين را دارند و شما مي توانيد با اطمينان بيشتر و تضمين 100% اصالت اين كالا ها را خريداري نماييد. شهر بانه كالا هاي متنوع و رنگارنگي دارد كه به ور حتم با كمي جستجو مي توانيد به همه ي خواسته هايتان برسيد و در كنار لذت از تفريح و سفر، لذت خريد را نيز تجربه نماييد.

شهر بانه از ديد آمار و ارقام

شهر تجاري بانه را اكثر افراد مي شناسند، ايرانيان فراواني به اين گوهر موجود در غرب كشور آمده اند و از طبيعت زيبا و بكر آن ديدن كرده اند. حتي افرادي از ساير نقاط جهان با اين شهر كوچك آشنايي دارند و شهر بانه را به عنوان شهر تجاري مي شناسند. براي ورود به اين شهر لازم است از جاده هاي كوهستاني گذر كنيد كه هر متر از آن پر از زيبايي و جذابيت وصف ناپذير است. اين شهر كه در موقعيت جغرافيايي در45 درجه و53 دقيقه طول شرقي و 35 درجه و 59 دقيقه عرض شمالي و در ارتفاع 1540 متر ارتفاع از سطح دريا قرار دارد، داراي مساحتي معادل 1453.9 كيلومتر مي باشد. اين مساحت و اطلاعات عددي مربوط به سال 1375 هستند. راه هاي ارتباطي كه به شهرستان بانه ختم مي شوند به دليل مرزي بودن اين شهر به نسبت ساير شهرها كمتراند، اما تمامي آنها جذابيت ها و زيبايي هاي خاص خودشان را دارند؛ البته توصيه مي شود به دليل كوهستاني بودن منطقه رانندگي را با احتياط بيشتري انجام دهيد. جاده ي بانه – سقز به مسافت 60 كيلومتر مي باشد. جاده ي بانه سردشت داراي مسافت 60 كيلومتر است و با طي مسافت 160 كيلومتر از مريوان به بانه خواهيد رسيد. منطقه ي جنوبي و غربي شهرستان بانه مرز اين شهرستان با كشور عراق مي باشد. فاصله ي مركز اين شهرتان با مركز استان كردستان 270 كيلومتر است.

بانه، شهري بر فراز كوه ها

شهرستان بانه

پس از رسيدن به شهر كوهستاني و تجاري بانه با خلق صحنه هايي زيبا از كوه ها مواجه خواهيد شد كوه هايي سر به فلك كشيده كه سرشار از درخت اند و سرسبزي را به اين كوه ها بخشيده اند و اين شهر را در آغوش خود گرفته اند. معروف ترين كوه شهرستان بانه ، كوه آربباست كه داراي ارتفاعي معادل 2220 متر از سطح دريا مي باشد، اين كوه كه جلوه ي خاصي به بانه بخشيده است در قسمت جنوبي اين شهرستان واقع شده است. كوه هاي بابوس، دوزين، گاكر، سوركيو، كوته رش، حوتاش ، دشته تال، سبدلو ، رشه قلات و … از ديگر ارتفاعات اين منطقه اند كه از 2380 تا 229 متر از سطح دريا ارتفاع دارند. آب هاي روان و طبيعي بانه
رودخانه هايي كه در شهرستان بانه قرار گرفته اند اين منطقه را به شهرستاني با ميزان آب مناسب تبديل كرده اند. اين رودخانه ها بانه را در محاصره ي خود گرفته اند و به بانه سرسبزي بخشيده اند. پر آب ترين و معروف ترين رودخانه هاي اين منطقه شامل رودخانه ي بلوار سليمان بگ، بوين، رودخانه ي داخل شهر، رودخانه نمشير، رودخانه ي شوي ، تاژه بان، چومان، نيروان و … مي باشند. اين رودخانه ها سبب شده اند شهر تجاري بانه به شهر سرسبز و زيبا و با طبيعتي عالي تبديل كرده است.

صنايع دستي و زيبايي آنها

با اين لباس هاي محلي شهرستان بانه، افراد خوش تيپ تر خواهند شد. شال « رانك و چوغه » كه از هنرهاي دستي خاص آرمرده است با مرغوب ترين و زيباترين حالتش در اين شهرستان توليد مي شود. كلاش « گيوه » نيز در كنار شال تناسب دارد و مخصوص كفش مردان است. البته صنعت تفنگ سازي نيز قبل از جنگ جهاني اول در شهرستان بانه (fhki) رواج داشته است كه پيشرفت ايي نيز در اين زمينه داشته اند.

ديدني هاي شهر تجاري تفريحي بانه

شهر تجاري بانه بيش از يك شهر تجاري است و شما مي توانيد با حضور در اين شهرستان، از طبيعت زيباي اين منطقه و آثار قديمي آن ديدن نماييد. طبيعت زيباي اين شهرستان از جاده ي منتهي به آن شروع مي شود و در سطح شهر و اطراف آن نيز ادامه مي يابد. مكان هاي تفريحي موجود در شهر تجاري بانه بسيار زيادند، مكان هاي پرورش ماهي و كباب ماهي تعداد زيادي را به خود اختصاص داده اند كه شما مي توانيد يكي از اين اماكن را انتخاب نماييد. روستاهاي نجنه، مجسه، سونج و … برترين كباب ماهي ها را دارند. پارك هاي دكانان و پيرمرااد كه در ارتفاعات شهر بانه واقع شده اند علاوه بر ايجاد سرگرمي برايتان، اين شهر را زير پايتان مي گذارند و زيبايي هاي بخش داخلي شهر را در مقابل چشمانتان خواهند گذاشت؛ اين پارك ها در جوار كوه آرببا و در دامنه ي اين كوه مرتفع قرار گرفته اند. اگر از طريق راه شهر سقز به بانه بياييد ، 10 كيلومتر مانده به ورودي شهر سد بانه را مي بينيد كه اندازه اي نسبتاً بزرگ دارد و براي چند لحظه اي توقف در كنار آن و ديدن اين منظره ي طبيعي خالي از لطف نخواهد بود. صحبت از بانه و بررسي اين شهر زيبا و تجاري به اين مطلب كوتاه ختم نمي شود، اما مي توان اين نتيجه را گرفت كه خريد از bane و سفر به اين شهر پر جاذبه خاطرات فراوان و دلچسبي را برايتان رقم خواهد زد كه مرور هر كدام از آنها حالتان را خوش خواهد كرد و انرژي بالايي به شما منتقل مي كند.

بانه در GOOGLE MAP


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۶:۱۳ ] [ مينا ]

پاورپوينت فناوري نانو و روش هاي سنتز نانو مواد اين پاورپوينت در مورد فناوري نانو و روش هاي سنتز نانو مواد در 82اسلايد و شامل فناوري نانو و روش هاي سنتز نانو مواد،فناوري نانو و كاربرد آن در كشاورزي،فناوري نانو، نانوتكنولوژي،نانوفناوري ،نانو،مواد نانو،علم نانو ،كاربردها و اهميت نانوفناوري ،نانو تكنولوژي, علم ذرات ريز ،كاربردهاي نانوفناوري و منابع مي باشد... كاربرد نانو در غذا ها بدين صورت است كه امكان اعمال تغيير در مواد غذايي آماده و اضافه كردن افزودني هاي مورد نظر در اندازه هاي بسيار ريز و دستكاري محتويات فيزيكي مواد غذايي است. در مقياس نانو مولكول هاي بيشتر از قوانين كوانتوم پيروي مي كنند تا از قوانين فيزيك در مقياس بزرگ. تركيبات غير قابل حل در آب يا روغن در مقياس نانوبه راحتي حل مي شوند، حتي اين امكان وجود دارد كه موادي كه عموما پس از مصرف در معده آزاد مي شوند. به صورت آزادنشده به طرف روده هدايت شوند و از آنجا مستقيما جذب شده و وارد گردش خون شوند به خصوص در مورد افزودن مواد غذايي اي مانند  ويتامين ها و املاح معدني. هدف از انتخاب اين موضوع آگاهي دادن به افراد جامعه در مورد پيشرفت علم در زمينه توليد غذا در عصر نانوتكنولوژي مي باشد. نانوتكنولوژي علمي جديد است كه مي خواهد مضراتي كه علوم مصنوعي در عالم كنوني گذاشته را از بين برده واز راه طبيعي جهان را تبديل به بهشت كند ، بطوري كه زندگي براي تمام مردم ازكودك تا بزرگ لذت بخش وراحت شود. انقلاب صنعتي براي اشخاص ساكن روي اين سياره اين توانايي را ايجاد مي كند . كه ازاين پس نيازي به بريدن درختان جنگل ها و فرستادن دودشان به هوا نشوند و اين پيمان نانوتكنولوژي است . اگر چه هنوز نانوفناوري در آغاز حيات خود قرار دارد، ولي در همين چند سال اخير اميدهاي زيادي را در بين دانشمندان براي دستيابي به مواد با قابليت هاي بالا و ساخت محصولات با عمر و كيفيت بالا ايجاد كرده است.   برخي از توانايي هايي كه در بشر از طريق علم نانو بدست آورده است :

توليد نانوتيوب هاي كربني (ساختارهاي لوله اي كربني)
چندين برابر نمودن سطوح خود تميز شونده يا هميشه تميز ساخت و ربايش مغناطيسي
توليد لاستيك هاي با عمر بالاي ده سال
دارورساني به تك سلول هاي آسيب ديده در بدن نانوفناوري، توانمندي توليد مواد، ابزارها و سيستم هاي جديد با در دست گرفتن كنترل در سطوح ملكولي، اتمي و استفاده از خواص آن سطوح است.
  اين فناوري، در حوزه هاي مختلف اعم از غذا، دارو، تشخيص پزشكي، فناوري زيستي، الكترونيك، كامپيوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژي ، محيط زيست ، مواد، هوافضا، امنيت ملي و غيره خواهد بود. قدمت علم نانو به شروع حيات روي كره زمين برمي گردد. جانوران نرم تن صدف دار و حلزون ها، صدفهاي بسيار سختي را مي سازند كه در واحد هاي نانو ساختاري بسيار محكم به يكديگر متصل شده اند. قرن چهارم پس از ميلاد: شيشه سازان رومي شيشه هايي حاوي فلزات نانو مقياس مي ساختند. قرن 18 و 19: فناوري عكاسي كه وابستگي كاملي به ذرات بسيار ريز نقره دارد، توسعه يافت.   البته ايده نانو توسط « ريچارد فايمن»  با طرح چهار سئوال زير كه در يك سمينار عنوان كرد به صورت علمي در جوامع علمي مطرح شد: 1- آيا ميتوان اتمها را جابجا كرد؟(مثلا جاي اتم  Aرا با اتم B عوض كنيم.) 2- آيا مي شود ماشينهاي بسيار بسيار كوچك درست كرد؟(مثلا با چند اتم...) 3- آيا ميتوانيم سيم هايي درست كنيم كه از اتم ساخته شده باشند؟ 4- آيا قوانين فيزيك در برابر اين جزئيات مقاومت مي كنند؟ در آينده محققين قادر به ايجاد ساختارهايي از مواد خواهند شد، كه در طبيعت نبوده و شيمي مرسوم نيز قادر به ايجاد آن نيست. برخي از مزاياي مواد نانوساختار عبارتست از : مواد سبك تر، قوي تر و قابل برنامه ريزي، كاهش هزينه عمر كاري از طريق كاهش دفعه هاي نقص فني؛ ابزارهايي نوين بر پايه اصول و معماري جديد؛ بكارگيري كارخانه هاي مولكولي يا خوشه اي كه مزيت مونتاژ مواد در سطح نانو را دارند. اين مواد مي توانند، كاربرهاي مختلفي را در صنايعي همچون: صنعت هواپيمايي، صنعت خودرو، لوازم خانگي و غير

 

 

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۵۷:۳۹ ] [ مينا ]

دعاي شرف الشمس اصل و انگشتر حديد


۱- امام صادق (ع) فرموده اند: بر روي سنگ حديد صيني امير مومنان امام علي (ع) دعايي در ۷ سطر حك شده است

اعددت لكل هول لا اله الا الله
و لكل كرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لكل مصيبه نازله حسبي الله
و لك ذنب صغيره و كبيره استغفرلله
و لكن هم و غم فادح ما شاء الله
و لك نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلي بن ابي طالب من نعم فمن الله

و اين انگشتري بوده است كه امام علي (ع) آن را در هنگام مواجهه با مشكلات به ويژه در هنگام جنگ و رويارويي با دشمن، در انگشت مبارك مي نموده اند. (كتاب مكارم الخلاق صفحه ۹۳)

۲- روايت شده است اگر در اولين جمعه ماه رمضان بر نگين حديد صيني در دو سطر ذكر

كعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوك يا الله

حكاكي شود، بركت و روزي بسيار خواهند يافت. (كتاب مكارم الاخلاق صفحه ۹۳)

۳- امام صادق (ع) : دوست دارم هر مومني پنج انگشتر در دست داشته باشد (عقيق، فيروزه، ياقوت، در نجف و حديد صيني) و هنگام رويارويي و برخورد با دشمنان دست كردن انگشتر حديد صيني را مكروه نمي دانم، بلكه بسيار دوست دارم تا اتش شر آن ها را خاموش كند. پس همانا انگشتر حديد صيني، اجنه و انسان هاي شرور و سركش را فراري مي دهد و دور مي كند.(التذهيب:۳۷/۶ و جامع الاخبار : صفحه ۱۳۴ و فرحه الغري صفحه ۱۱۳ و وسايل : ۴۰۳/۱۴)

راوي مي گويد:از اين حديث بسيار متعجب شدم و نزد امام حسن عسكري (ع) رفتم. حضرت فرمودند:بله اين حديث صحيح است و از جدم امام صادق (ع) مي باشد. (حليه المتقين صفحه ۶۷)

۴- مردي به امام صادق(ع)عرض كرد: مولاي من! من از حاكم سرزمين جزيره در هراسم و مي ترسم از اين كه او مرا به دشمنانم معرفي كند و به آن ها تحويلم دهد. امام صادق (ع) فرمود: انگشتري تهيه كن كه نگين آن حديد صيني باشد و بر روي آن سه جمله در سه سطر بنويس:

اعوذ بجلال الله
اعوذ بكلمات الله
اعوذ برسول الله

و بر پشت نگين، دو جمله در دو سطر بنويس:

امنت بالله و كتبه
اني واثق بالله و رسله

و بعد دور نگين بنويس:

اشهد ان لا اله الا الله مخلصا

و اين انگشتري را در اين موارد درست كن:

۱- زماني كه از اذيت و آزار يكي از مردم هراس پيدا كردي و يا جانت از شر دشمنان در خطر بود، پس از ترس تو از او از بين خواهد رفت و جانت در امان مي ماند( و گزندي از او به تو نمي رسد)
۲- در جايي كه در امور و نيازهايت با مشكل و سختي مواجه شدي، پس به خواست خدا بر تو آسان خواهد شد.
۳- هم چنين بياويز بر گردن زني كه زايمان بر او سخت شده، پس به خواست خدا، وضع حمل او آسان مي شود
۴- و هم چنين برطرف مي كند چشم زخم را از كسي كه چشم زخم خورده و اثر آن را از بين مي برد.

بعد حضرت فرمود اين انگشتري را از نجاست و بوي گند و بد حفظ كن و آن را داخل حمام و دست شويي مبر! پس هر كس بر جان خودش ايمن نيست و از هلاكت مي ترسد از اين انگشتري استفاده كند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن استفاده كنند. و آن را به كسي نده مگر آن كه او هم از شيعيان باشد و به او مطمئن باشي.(الامان صفحه ۵۰ و مستدرك ۲۹۹/۳)

انگشتر نقره مردانه ويژه شرف آنلاين با نگين حديد صيني را كه سفارش دهيد حكاكان ما ذكري را بر روي آن حكاكي مي كنند كه همان ذكري است كه بر روي نگين انگشتر حديد صيني امام علي (ع) حك شده بوده است. در انتهاي اين ذكر نام و نام پدر فرد صاحب نگين توسط حكاكان حك مي شود. همراه داشتن اين نگين خواص زير را دارد:

۱- ياري رساندن به انسان در مشكلات شديد
۲- حكاكي شدت ذكر مخصوص فرد استفاده كننده
۳- مفيد هنگام جنگ و رويارويي با دشمن
۴- فراري دادن اجنه
۵- فراري دادن انسان هاي شرور و سركش
۶- يكي از ۵ نگين توصيه شده از امام صادق(ع)
۷- تقويت عمل قلب و گردش خون
۸- درمان بيماري هاي فشار خون و كم خوني
۹- تسكين درد آرتروز و انقباضات ماهيچه اي

شرف الشمس چيست؟

در باور عاميانه شرف الشمس نگيني زرد رنگ است ولي همانطور كه در كتاب هاي اسلامي آورده شده است در واقع شرف شمس سنگ نيست، بلكه ذكري منسوب به امام علي (ع) مي باشد با آدابي خاص پشت عقيق زرد رنگ توسط افراد باتجربه با دقت بالا حكاكي شده و اين نگين را مي توان به صورت انگشتر (انگشتر شرف شمس طرح ياحسين) و گردنبند و … همراه خود داشت .اين ذكر كه گفته مي شود از اسامي خداوند مي باشد ۱۳ حرف دارد كه ۴ حرف از تورات ۴ حرف از انجيل و ۵ حرف از قرآن كريم مي باشد. شرف شمس سالي يكبار در ساعات خاصي از روز ۱۹ فروردين كه از تقويم هاي نجومي استخراج مي شود بر روي عقيق زرد مانند نگين انگشتر شرف شمس طرح ياحسين حكاكي شده و داراي خواص ويژه اي است.

خواص انگشتر شرف شمس چيست؟

البته كه اميد اول همه ما خدا و اهل بيت (ع) هستند و بايد حاجات خود را از ايشان بخواهيم و دركنار آن شرف الشمس انشالله موثر مي باشد. خواص انگشتر شرف شمس طرح ياحسين  از دو جنبه اهميت دارد يكي در خواص بي نظير خود سنگ عقيق پنهان است  و ديگري در قدرت اسم اعظم الهي كه پشت نگين حكاكي مي شود. چندي از خواص عقيق شرف الشمس دفع فقر، حفاظت اموال، باز شدن ابواب رزق و روزي، دفع بيماري، حفظ از گزند جانوران و ايمني از بلايا و دشمنان، كسب عزت و مقام است. بي شك آثار سريع و متداوم اين نگين در افزايش رزق و روزي مورد تاييد همگان بوده و گشايش امور را در سريعترين زمان به شكل كاملا مشهودي ايجاد مي نمايد.

شرف الشمس در آيات و روايات

۱- مرحوم شيخ بهائي در كتاب سرّ المستتر مي گويند: كه شرف الشمس را بايد در روز ۱۹ حمل كه مطابق با روز ۱۹ فروردين است، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقيق زرد و در صورت عدم امكان بر كاغذ زردي نوشته و با خود حمل نمايد.(انگشتر شرف شمس طرح ياحسين)

۲- در كتاب «جنه‏الوافيه» مشهور به «مصباح كفعمي» آمده است: اين حروف ( دعاي شرف الشمس ) شكل اسم اعظم است، سپس در حاشيه كتاب ياد شده مي گويد: در بعضي از كتاب هاي شيعه ديدم كه از امير المؤمنين (ع) نقل شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)

۳- در كتاب ريحانه الادب هم ذيل نام “ابو البدر” از عالمان قديم شهر اردبيل ، به نقل از او شرح مفصلي در باره شرف الشمس و حروف آن و اشعاري كه به امام علي در مورد اين حروف منسوب است و طرز نوشتن اين حروف داده است.( ريحانه الادب، ، مدرس تبريزي ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خيام، ۱۳۷۴)

۴- در كتب قديمي مثل «السحاب اللئالي» تاليف سيد عبدالله بوشهري آمده، شرف الشمس از علوم غريبه است و در دفع فقر و بيماري ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ايمني از بلايا و كسب عزت و بزرگي تاثير دارد.

۵- آيت الله مظاهري: “شرف الشمس مورد اعتماد است.”

۶- علامه مبشر كاشاني در كتاب خود به زمان، آداب و كيفيت شرف شمس اشاره كرده است

۷- در كتاب «هزار و يك نكته»، نكته ۹۷۷، تأليف آيت الله حسن زاده آملي نيز مطالبي راجع به شرف شمس آمده است.

۸- در كتاب “جواهر مكنونه” كه از كتب خطي اذكار است به شرف شمس اشاره شده است.

خواص انگشتر نقره (انگشتر شرف شمس طرح ياحسين)

ذكر شده است كه لا تختموا بغير الفضه فَانَّ رسول الله (ص) قال :” ما طهر الله يداً فيها خاتم حديد”
جز انگشتر نقره به دست نكنيد زيرا رسول خدا (ص) فرمودند خداوند پاك نكند دستي را كه در آن انگشتري از جنس آهن مي باشد

نقره براي بهبودي و شكل گيري استخوان، فرم دهي و ترميم پوست تاثير بسزاي دارد. اين فلز بسيار بيشتر از ساير مواد ضد عفوني تاثير گزار است و ۶۵۰ ميكروب را از بين مي برد بدون اين كه مانند ديگر ضد عفوني كننده ها عوارض بعدي بر جاي گذارد.

لذا در زماني كه جواهرات نقره را به همراه داريد كمك مي كنند كه انرژي بيشتري انباشته شود . همچنين به نظر مي رسد نقره به اجتناب از تمايل هاي كسالت آور كمك مي كند و در نتيجه استفاده از نقره ممكن است شما احساس تازگي و نيرومندي كنيد نقره به شما كمك مي كند كه افكار خود را متمركز كنيد .
همان طور كه شما ممكن است قبلا خوانده باشيد نقره از طريق پوست جذب مي شود و اثر تسكين درد دارد، به همين دليل دستبندهاي نقره خيلي محبوب است .

شرايط نگهداري انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

ذكر شرف الشمس به صورت حروف و اشكالي رمزگونه نوشته خواهد شد و ضرورتي ندارد فردي كه نگين شرف شمس (انگشتر مردانه شرف الشمس) همراه خود دارد وضو داشته باشد. همراه داشتن آن در مكان هايي مانند دستشويي و حمام نيز مشكلي ندارد.

ضمانت اصل بودن انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

شرف آنلاين مفتخر است كه تمام محصولاتش مانند انگشتر مردانه شرف الشمس اصل مي باشند و خواص معدني، و درماني خاص خود را دارا بوده و قابليت صدور شناسنامه رسمي و معتبر را دارند.(هزينه صدور شناسنامه از ۶۰ هزار تومان به بالا و برعهده خود مشتري مي باشد.)


روش پرداخت هزينه انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

۱- پرداخت اينترنتي از طريق درگاه هاي بانك هاي معتبر كشور (رمز دوم كارت بانكي لازم است)

۲- كارت به كارت (با افزايش حجم سفارشات ممكن است روش كارت به كارت غير فعال شود)

ما به همه ي سوالات شما در رابطه با شرف شمس  پاسخ داده ايم براي مشاهده سوالات و پاسخ ها بر روي لينك زير كليك كنيد

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۹:۱۲ ] [ مينا ]

شير آفتابه بيوتي مشكي درخشان

ريال 2,472,000

رنگ مشكي الكترواستاتيك

كارتريج اسپانيايي

متريال برنج

ضد زنگ

اب كاري كروم

داراي دو شلنگ پيستوار

اهرم شير سمت راست

 

شير آفتابه بيوتي مشكي درخشان به رنگ مشكي الكترواستاتيك و متريال برنج ضد زنگ داردآبكاري كروم و كارتريج ساخته شده توسط كشور اسپانيا مي باشد اين شيرالات ساخته شده توسط شركت درخشان و كشور سازنده اين شيرالات ايران مي باشد اهرم اين شير در سمت راست قرار دارد

اين شير از استحكام بالا ومقاوم در برابر سختي آب ، درطراحي زيبا ، تميزكردن ونگهداري ونصب آن راحت مي باشد

شير آفتابه بيوتي مشكي درخشان داراي ۵ سال ضمانت در سراسر كشور ميباشد


توضيحات مختصر درباره شيرالات درخشان 

داراي استاندارد اروپا و ايران

داراي گواهي ايزو ۹۰۰۱

خدمانت پس از فروش گسترده در سراسر كشور


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۴:۰۱ ] [ مينا ]

دانلود آهنگ حماسي معروف ايراني

آهنگ هاي حماسي و پرطرفدار و پرمخاطب 
 
 مشهورترين آهنگ حماسي قديمي و جديد معروف ايراني
 
آهنگ حماسي معروف ايراني
 

آهنگ حماسي همه نسل‌ها را جذب مي‌كند

محمد گلريز كه نام اصلي‌اش، محمدعلي گلپايگاني است، سال 1325 در تهران متولد شد. او فعاليت هنري خود را سال 1353 در راديو آغاز كرد و بعد از پيروزي انقلاب به خواندن سرودها و ترانه‌هايي با مضمون انقلاب و دفاع مقدس پرداخت. «برخيزيد»، «معلم»، «شقايق‌هاي پرپر»، «وحدت مسلمانان»، «خجسته باد اين پيروزي»، «دريغا» و... برخي از آثاري است كه گلريز تا كنون به مناسبت‌هاي مختلف به خواندن آنها پرداخته است. او در كارنامه هنري خود، خواندن 1500 سرود، آهنگ و مرثيه را ثبت كرده است. آنچه در پي مي‌آيد گفت‌وگويي با اين هنرمند به مناسبت فرا رسيدن هفته دفاع مقدس است.

موسيقي حماسي يكي از موضوعاتي است كه هميشه در عرصه موسيقي مورد بحث بوده و توجه بسياري را از سوي مردم، دولتمردان و اهالي موسيقي به خود جلب كرده است. شما به عنوان يكي از فعالان اين نوع موسيقي چه نظري در اين باره داريد؟

دقيقا همين طور است. موسيقي حماسي و انقلابي همواره موجب افتخار همه نسل‌ها بوده است، زيرا اين نوع موسيقي توانايي عظيمي در جذب همه گروه‌هاي سني و اقشار مختلف جامعه دارد و مي‌تواند تجربه فضاهاي مختلفي را براي آنها ايجاد كند. در كشور ما هم اين موسيقي مي‌تواند فارغ از در نظر گرفتن رده‌بندي سني براي تمام نسل‌ها ارائه شود و حتي نسل جواني كه جنگ را تجربه نكرده و بعد از پايان هشت سال دفاع مقدس به دنيا آمده است تحت تاثير قرار دهد.

مي‌توان گفت اين اتفاق خصيصه اصلي موسيقي است كه مي‌تواند خيلي راحت بر مخاطب خود اثر بگذارد.

بله. كاملا با شما موافقم. خاصيت موسيقي همين است و به همين دليل ما بايد برخورد هوشمندانه‌اي با اين هنر داشته باشيم و موسيقي‌‌هايي را كه در خور جامعه ماست به نسل جديد ارائه كنيم. طبعا موسيقي حماسي و انقلابي هم جزو همين موسيقي‌هاست، اما مانند ديگر حيطه‌ها نيازمند حمايت و سرمايه‌گذاري است و تا زماني كه نسبت به اين مسأله توجه بيشتري صورت نگيرد نمي‌توانيم در حفظ و ادامه اين ميراث كاري انجام دهيم. به بيان ساده‌تر، اگر براي جشنواره‌هايي چون جشنواره موسيقي مقاومت، رديف بودجه مناسبي تخصيص داده شود، قطعا مي‌توانيم از حضور هنرمندان بيشتري بهره‌مند شويم و همين طور به تقويت بخش بين‌الملل نيز بپردازيم.

شايد ميان دغدغه‌ها و مسائل مالي مختلف كشور كمتر حواسمان به اين موضوع باشد و موسيقي به حال خود رها شود.

ببينيد خطري كه اكنون ما را تهديد مي‌كند اين است كه اگر روي موسيقي حماسي‌مان سرمايه‌گذاري‌هاي لازم را انجام ندهيم، موسيقي غربي جايگزين آن مي‌شود و مهم‌تر از همه آن كه وقتي ظرفيت‌هاي موسيقي داخلي خودمان به جوانان شناسانده نشود، آنها اين نياز را با موسيقي كشورهاي ديگر پر خواهند كرد. بنابراين تخصيص بودجه مناسب به جشنواره‌هايي از اين دست و همين طور بها دادن به آهنگسازاني كه در اين زمينه كار مي‌كنند، مي‌تواند تا حدود زيادي در مرتفع كردن اين معضل نقش داشته باشد.وقتي جنگ شروع شد نسل دهه 50 ، هشت سال جنگ ايران و عراق را تجربه كرد و نسل دهه 60 كه كوچك‌تر بود، امروز جنگ را به عنوان خاطره‌اي در ذهن حفظ كرده است، اما نسل دهه 70 به معني واقعي چيزي از جنگ نمي‌داند و طبعا درباره موسيقي حماسي هم اطلاع درستي ندارد. بنابراين اصل است كه اعتقاد دارم ساخت و ارائه آثار موسيقايي فاخر مي‌تواند پيوندي ميان موسيقي حماسي و اين نسل برقرار كند.

خود شما در اين برهه بيشتر مي‌كوشيد از چه مضاميني براي خواندن آثاري كه انتخاب مي‌كنيد استفاده كنيد؟

سعي مي‌كنم بيشتر سمت اشعاري بروم كه انعكاس‌دهنده دغدغه‌هاي روز جامعه باشد. اين مسأله موجب مي‌شود تا آثاري كه يك هنرمند ارائه مي‌كند، براي مخاطب نيز قابل لمس باشد؛ چون همان‌طور كه اشاره كردم با مسائل روز جامعه سر و كار دارد. به هرحال، به اين گروه از شعرها كه به قولي از جنس زمانه خودمان هستند بيشتر گرايش دارم. به خاطرم هست، در سال‌هاي اخير آهنگي را با درونمايه احسان و كمك كردن به ديگران خواندم كه صرف‌نظر از اين كه با استقبال خوبي مواجه شد، بازخوردهاي تاثيرگذاري هم داشت؛ به‌طوري كه مطلع شدم، چند پزشك بعد از شنيدن اين قطعه به شكل رايگان به معالجه بيماران خود پرداخته بودند. بنابراين مطرح كردن دغدغه‌هاي اجتماعي يكي از مهم‌ترين مسائلي است كه بايد در زمينه موسيقي به آن توجه زيادي كرد. هميشه انتخاب چنين اشعاري برايم اولويت بوده است و فكر مي‌كنم از همين راه‌هاست كه موسيقي مي‌تواند اثر مثبت خود را بر جامعه بگذارد.

برسيم به ماجراي موسيقي حماسي. يكي از اقداماتي كه براي معرفي و پاسداشت اين نوع موسيقي انجام شده است، برگزاري جشنواره موسيقيمقاومت است. فكر مي‌كنيد زواياي مختلف مفهوم مقاومت با برگزاري چنين جشنواره‌اي توانسته تبيين شود؟

جشنواره موسيقي مقاومت از آغاز تا امروز همواره داراي قداست و رسالت خاصي بوده و آن هم انعكاس مفهوم مقاومت به زبان تاثيرگذار موسيقي بوده است. تصور مي‌كنم به فراخور شرايط و امكانات مالي و بودجه‌اي كه هر سال در اختيار اين جشنواره گذاشته مي‌شد، توانستيم تا جايي كه شايسته بوده اين جشنواره را به شكل مطلوبي برگزار كنيم. به نظر مي‌رسد جشنواره مقاومت آن‌طور كه بايد از حمايت و توجه برخوردار نمي‌شود؛ در حالي كه امروز، شاهد همبستگي و همدلي خوبي ميان هنرمندان هستيم كه بهترين نمونه آن را مي‌توان در جريان نبرد غزه در ماه‌هاي اخير قلمداد كرد كه ديديم هنرمندان از هر طيفي كه در جامعه بودند سعي مي‌كردند به فراخور ابزارهاي هنري كه با آن سر و كار دارند به نوعي دربيان درد و رنجي كه غزه از رهگذر مقاومت در برابر اسرائيل متحمل مي‌شود اثري خلق كنند. به هر حال اميدوارم نسبت به اين جشنواره حمايت و توجه بيشتري شود و در حفظ و ادامه اين مسير تلاش بيشتري كنيم.

مي‌خواهيد بگوييد ظرفيت‌هاي موسيقي مقاومت ما مغفول مانده و به آن شكلي كه بايد شناخته نشده است؟

همين‌طور است و واقعا جاي آن دارد كه به مدد برگزاري و ادامه جشنواره‌هايي از اين دست، به تقويت بخشيدن به اين حيطه بيشتر كمك كنيم؛ بويژه اين كه، امروز هنرمندان جوان هم مشتاق هستند در اين عرصه فعاليت كنند. همان‌طور كه در جشنواره سال گذشته، حضور هنرمندان جوان، خاصه در عرصه پاپ پررنگ بود؛ به‌طوري كه هنرمندان جوان سال گذشته در برج ميلاد به اجراي برنامه پرداختند و از مفاهيمي چون شهيد، جانباز، خليج‌فارس و... خواندند. شايد برايتان جالب باشد كه بگويم ما سال گذشته از رهگذر اجراي چنين برنامه‌هايي، نزديك به 150 ميليون تومان بليت فروختيم و اين اجراها با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شد.

در اين ارتباط به ياد سخني از رهبر معظم انقلاب افتادم كه مي‌گويند: «دفاع مقدس ما بايد تا دفاع مقدس ظهور حضرت وليعصر(عج) ادامه داشته باشد.» روي اين اصل است كه بايد به خاطر داشته باشيم دفاع و مقاومت ما تنها محدود به دوران جنگ و اصولا به يك برهه زماني خاص نيست؛ بلكه هنر متعهد و مقاومت و دفاع مقدسمان بايد تا عدالت جهاني كه به وسيله امام زمان(عج) ميسر مي‌شود ادامه داشته باشد و به آن پيوند بخورد.

يك سوال هم درباره صيانت از بخش مكتوب سرودها و ترانه‌هاي هنرمندان داشتم. خود شما فكر مي‌كنيد بهترين راه در اين زمينه چيست؟

طبعا در اين زمينه نيز نهادهايي بايد وظيفه نگهداري از اين آثار را كه هر كدام بيانگر لحظات خاطره آميز برهه‌هاي گذشته هستند، بر عهده بگيرد. البته، طي سال‌هاي اخير دفتر مطالعات جبهه فرهنگي به من پيشنهاد كرده است تا يك مستند از زندگي من تهيه كند كه اين كار اكنون در مرحله انجام است و بيش از نيمي از آن به پايان رسيده است. در اين مستند صرف نظر از تبيين زواياي مختلف فعاليت موسيقايي خود، 1500 اثري را كه تا امروز در قالب حماسي خوانده‌ام، نيز اسكن كرده‌اند. اميدوارم درباره ديگر آثاري كه در اين زمينه ارائه شده است نيز اين اتفاق بيفتد.

طي دوره‌هاي گذشته جشنواره موسيقي مقاومت همواره عنوان بين‌المللي را به دوش كشيده، اما واقعا چقدر در اين زمينه كار شده است؟

خب! شايد از منظر بين‌المللي آن‌طور كه بايد عملكرد موفقيت‌آميزي نداشته‌ايم. گرچه، نبود بودجه كافي نيز در اين زمينه تاثيرگذار بوده است. بويژه، در سال‌هاي گذشته از نظر بودجه در مضيقه بوده‌ايم. طبيعي است تا زماني كه بودجه مناسب در اختيار نباشد، نمي‌توانيم براي پررنگ كردن بخش بين‌المللي كاري درخور اعتنا ارائه كنيم. در حالي كه بودجه اندك موجب مي‌شود از گروه‌هايي كه نيازمند صرف هزينه كمتري هستند براي حضور در اين جشنواره دعوت كنيم تا گروه‌هايي كه كارشان با اركسترهاي خوبي انجام شده است. به نظرم بانيان فرهنگي در تمام عرصه‌ها بايد در انديشه تقويت موسيقي فاخر باشند؛ موسيقي‌اي كه مي‌تواند حتي در ابعاد فرامرزي مطرح شود.

به نظر شما چرا در برگزاري جشنواره مقاومت در آستانه ششمين دوره تاخير پيش آمده است؟

واقعا دليل اين مسأله را نمي‌دانم. ولي در دوره‌هاي گذشته كليد اين جشنواره از انتشار فراخوان تا مراحل ديگر از ارديبهشت زده مي‌شد و متعاقب آن جلساتي با رسانه‌ها و دست‌اندركاران براي تقويت و بهتر برگزار شدن آن صورت مي‌گرفت و به هر حال ما نيز در وظيفه‌اي كه به ما محول كرده بودند از هيچ تلاشي فروگذار نمي‌كرديم. به نظر مي‌رسد براي انجام مراحل ابتدايي يعني رايزني با گروه‌هاي موسيقي كشورهاي ديگر بايد كمي زودتر عمل مي‌كرديم، اين كار قطعا نيازمند زمان زيادي است. ضمن اين كه در داخل كشور نيز براي جذب هنرمنداني كه مي‌خواهند به تبع سال‌هاي گذشته در اين جشنواره به ارائه اثر بپردازند بايد به انتشار فراخوان بپردازيم.

به نظر شما با توجه به اين كه 35 سال از پيروزي انقلاب مي‌گذرد و بيش از دو دهه از پايان هشت سال دفاع مقدس، كمي دير به فكر برگزاري جشنواره موسيقي مقاومت نيفتاده‌ايم؟ منظورم اين است كه اين جشنواره مي‌توانست در سال‌هاي گذشته شكل بگيرد‌؟

من هم در اين زمينه با شما موافقم كه در وادي موسيقي انقلاب و اصولا موسيقي حماسي كم‌كاري كرده‌ايم. شايد يكي از دلايل آن را بتوانيم در بي‌توجهي به سرمايه‌هاي مطلوبي كه در اين حيطه وجود دارد، بدانيم ضمن اين كه نبود سرمايه‌گذاري و حمايت‌هاي لازم از سوي دست‌اندركاران فرهنگي در دوره‌هاي گذشته و همين طور نبود اطلاع‌رساني و تبليغات مزيد بر علت شده تا حيطه موسيقي هاي حماسي از جمله انقلاب و حماسي كمرنگ باشد.

جداي از برگزاري جشنواره از نظر شما با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي در كشورمان جايگاه موسيقي انقلابي و فاخر را كجا مي‌دانيد؟

براي پاسخ دادن به اين پرسش برمي‌گردم به همان چيزي كه اول مصاحبه گفتم! موسيقي خوب و فاخر ما حمايت نشده است و اگر اين اتفاق مي‌افتاد قطعا شاهد اتفاقات خوبي در موسيقي كشورمان بوديم. از نظر من موسيقي فاخر و انقلابي ما اكنون در جايگاهي كه شايستگي آن را دارد قرار نگرفته و بايد براي تغيير اين شرايط هرچه زودتر دست به كار شويم.

بسياري تصور مي‌كنند مردم سرودهاي انقلابي را فراموش كرده‌اند يا ديگر ارتباط چنداني با آنها برقرار نمي‌كنند، نظر شما چيست؟

مطمئن هستم شما با اين كه جوان هستيد سرودهايي چون «خجسته باد اين پيروزي» را به خاطر داريد. غير از اين است؟

نه، كاملا به خاطر دارم.

ببينيد مردم با اين سرودها خاطره دارند، هر چند كه ديگر فقط در ايام خاص و مناسبت‌هايي مثل دهه فجر و سالروز آزادسازي خرمشهر آنها را مي‌شنوند، اما هنوز در خاطرشان زنده است. اين حافظه مردم است كه نشان مي‌دهد چه چيزي فراموش مي‌شود و چه چيزي در خاطر مردم مي‌ماند. با تصور بعضي‌ها هيچ چيز عوض نمي‌شود؛ واقعيت آن چيزي است كه در بستر جامعه رخ مي‌دهد و ما از نزديك با آن مواجه هستيم

 

 

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۳۸ ] [ مينا ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است

خرید فالوور و لایک

سامانه تبادل بازدید

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  / ربات افزایش فالوور عضوگرام