انواع مقاله جديد

انواع مقاله جديد
دانلود مقاله تحقيق دانشگاهي
نويسندگان
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

طرح كارآفرينيبسته بندي آبليمو

طرح كارآفريني بسته بندي آبليمو

طرح كارآفريني بسته بندي آبليمو

موضوع طرح : توليد و بسته بندي آبليمو

ظرفيت : ۸۰۰ تن در سال

محل اجراي طرح : قابل اجرا در سراسر كشور بويژه استانهاي جنوبي

سرمايه گذاري كـل: ۲۳۱۲ ميليون ريال

سهم آوردة متقاضي: ۲۳۲ ميليون ريال

سهم تسهيلات: ۲۰۸۰ميليون ريال

دورة بازگشـت سرمايه: ۱۶ ماه

اشتغالزايي : بيست نفر

مقـدمه:

عليرغم نياز كشور به واردات محصـولات كشاورزي، محدوديت دوره برداشت محصولات كشاورزي و فقدان امكانات كافي در جهت حمل و نقل سريع و صحيح اين محصولات به بازارهاي مصرف، موجـب از بين رفتن سرمايه هاي كــشاورزان داخلي و افزايـش نرخ واردات فرآورده هاي كشاورزي به كشـور مي‌گردد. از ديگر سو نياز به محصولات كشاورزي در تمام فصول، اهميت يافتن روشي براي حفظ و نگهداري بلند مدت اين محــصولات را دو چندان مي‌نمايد. صنايع غذايي با ايجاد تغييراتي بر روي ماده خام مي‌توانند پاسـخگوي هر دوي اين مشكلات باشند.
هدف عمده صنايع غذايي بر دو نكته فوق استوار است، يعني فرآوري مواد غذايي به گونه اي كه بتواند با دارا بودن ماندگاري زياد ، مانع از فساد اين مواد شده و امكان استفاده از آن را در تمام طول سال فراهم آورد.
طرح حاضر نيز در همين راستا به توليد آبليمو و بسته بندي آن اختصاص دارد. ذيلا اشاره مختصري به فرايند توليد آبليمو خواهد آمد:
به منظور توليد آبليمو در مقياس صنعتي ، از ليمو هاي سبز نارس استفاده مي شود زيرا با رسانده شدن اين ميوه در انبار با كاهش ضخامت لايه سفيد رنگ داخلي ليمو و پوست جداره هاي داخلي، كيفيت بهتري از لحاظ عصاره گيري حاصل مي گردد. انبار مورد استفاده براي رساندن ليمو بايد داراي ۸۸-۸۶% رطوبت و دماي ۱۴-۱۳ درجه سانتي‌گراد باشد. پس از اتمام دوره انبار كردن، ليمو ها را خارج نموده و شستشو مي دهند ، اين شستشو باعث ضدعفوني محصول نيز شده و مانع از آلودگي هاي مختلف مانند Alternaria مي گردد.
براي استخراج عصاره ليمو از پرس هاي حلزوني يا مارپيچي استفاده مي شود و در مرحله بعد با استفاده از فيلتر پرس سپراتور ، پالپ از عصاره جدا مي گردد. پس از خروج محصول از دي‌اريتور توس هموژنيزاتور همگن شده و به مدت سي ثانيه با حرارت ۷۷ درجه سانتي گراد پاستوريزه و به دستگاه پركن/دربند هدايت مي شود. پس از دربندي و ليبل زني محصول نهايي آماده ارسال به انبار خواهد بود.
توجيه اقتصادي طرح :
الف – سرمايه گذاري ثابت :

الف – ۱ ) زميـن :

متـراژ ( متر مربع ) هزينه واحد ( هزارريال ) هزينه كل ( ميليون ريال )
۲۵۰۰ ۳۰ ۷۵
الف – ۲ ) محوطه سازي :

رديف شــرح مقدار هزينه واحد ( هزارريال) هزينه كل (ميليون ريال )
۱
۲
۳
۴ تسطيح و خاكبرداري
ديواركشي
خيابان كشي
پاركينگ و فضاي سبز ۲۵۰۰مترمربع
۵۰۰مترمربع
۲۰۰مترمربع
۲۵۰مترمربع ۵
۶
۱۰
۲۰ ۵/۱۲
۳
۲
۵
جـــمـــع ۵/۲۲

الف – ۳ ) ساختمانها:

رديف شــرح زيربنا(m2) هزينه واحد ( هزارريال) هزينه كل (ميليون ريال )
۱
۲
۳
۴
۵ انبار مواد اوليه
انبار محصول
سالن توليد
اداري و سرويس
نگهباني ۱۲۰
۱۸۰
۳۵۰
۶۰
۱۲ ۳۰۰
۴۰۰
۴۰۰
۴۵۰
۴۵۰ ۳۶
۷۲
۱۴۰
۲۷
۴/۵
جــــــمـــع ۴/۲۸۰
الف – ۴ ) ماشين‌آلات:
ارقام به ميليون ريال
رديف شــرح تعداد هزينه واحد هزينه كل
۱
۲
۳
۴
۵
۶ ماشين شستشو و سورتينگ با نقاله
خردكن
پرس ليمو
پاستوريزاتور
هموژنيزاتور
پركـن و دربنـد ۱
۱
۱
۱
۱
۱ ۲۵۰
۶۰
۷۰
۱۰۰
۲۰۰
۲۵۰ ۲۵۰
۶۰
۷۰
۱۰۰
۲۰۰
۲۵۰
جـــمـــع ۹۳۰

طرح كارآفريني بسته بندي آبليمو

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۷:۴۵ ] [ مينا ]

طرح كارآفريني توليد نان فانتزي

سود نان فانتزي

طرح كارآفريني توليد نان فانتزي

رح كارآفريني توليد نان فانتزي

موضوع طرح : توليد نان فانتزي

ظرفيت : ۷۵۰ تن در سال

محل اجراي طرح : قابل اجرا در سراسر كشور

سرمايه گذاري كـل: ۳۵/۱۴۴۲ ميليون ريال

سهم آوردة متقاضي: ۳۵/۱۵۲ ميليون ريال

سهم تسهيلات: ۱۲۹۰ ميليون ريال

دورة بازگشـت سرمايه: ۱۷ ماه

اشتغالزايي: ۱۷ نـفر

 

مقدمــه :

بي‌شك غلات بيشترين سهم را در سبد غذايي جوامع بشري دارا هستند. در اين ميان گندم به لحاظ دارا بودن خواص ويژه خود كه قابليت تبديل شدن به نان را دارد از اهميت بسزايي برخوردار است . به گونه اي كه برخي از ارقام وحشي آن از حدود پانزده هزار سال قبل از ميلاد مسيح در مصر و بين‌النهرين مي‌روييده است و دانه‌هاي اين گياه موميايي هاي فراعنه مصر از اهرام اين كشور به دست آمده است.
در ايران ، نمونه هاي گندم در كاوش‌هاي باستان‌شناسي انجام شده در دامغان ، غارهاي نزديك به درياچه مازندران و همدان به دست آمده است و باستان‌شناسان عقيده دارند كه گندم از حدود ۵ تا ۶ هزار سال قبل از ميلاد مسيح در اين مناطق كشت مي‌شده است.
براي پخت نان ، از زمانهاي بسيار دور روشهاي متنوع و جالبي وجود داشته است . به احتمال زياد قديمي ترين روش پخت نان كه بيشتر در ميان چادر نشينان متداول بوده، روشي است كه براي پختن يك نوع نان ابتدايي به نام كوماج مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. پس از آن ، پختن نان هاي مسطح نظير لواش بر روي سنگ يا تاوه داغ رايج گرديد. كم كم تنورهايي كه هنوز هم در بسياري از نقاط دنيا و بخصوص ايران متداول هستند براي تهيه نانهاي پهن نظير تافتون و لواش اختراع گرديد . جنس اين تنورها از خاك رس است. بعدها تنور نان سنگك و بربري مورد استفاده قرار گرفتند كه با تغيير مختصري در كشورهاي غربي هم براي پخت نان از آنها استفاده مي‌شود. عيب اين تنورها در اين است كه قطعاتي كه اول وارد مي‌شوند آخر خارج مي‌شوند و بعلاوه چون دماي نقاط مختلف تنور يكسان نيست ، نانهاي حاصل داراي پخت يكنواخت نيستند. براي رفع اين نقيصه ،روشهاي نوين عمل‌آوري خمير و پخت نان ابداع گرديده كه از آن جمله نان هاي حجيم و فانتزي مي‌باشند كه علاوه بر پايين بودن ضايعات نان ، از دوام و ماندگاري بيشتري برخوردار بوده و ويتامين ها و پروتئين هاي موجود در نان به دليل روش پخت در فرهاي گردان يا سيني دار حفظ مي‌گردد.
با توجه به اينكه ، امروزه نيز قوت اصلي ايرانيان ، نان مي‌باشد و مصرف آن با توجه به رشد جمعيت افزايش روزافزوني دارد ، توجيه اقتصادي اجراي اين طرح مناسب بوده ضمن اينكه با اجراي اين طرح ، مي‌توان بستر مناسبي را براي اشتغال نيروهاي ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايي بانوان مي‌توانند سهم بسزايي در آن داشته باشند.
توجيه اقتصادي طرح :

آموزش راه اندازي نان فانتزي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۲:۱۳ ] [ مينا ]

 

 

اسپينر حرفه اي مدل اسكلت

وسيله اي بي نظير براي كاهش استرس و اضطراب


فـوق العـاده آرامش بخش و سرگـرم كننده

داراي زيـبايي بصري با چرخش بسيار سريـع

 
حدود ٣ دقيقه چرخش با هر ضربه


قيمت : 45000 تومانفيجت ها و ابزار هاي ضد اضظراب چيست؟
فيجت اسپينر نوعي ابزار يا اسباب بازي است كه از مهم ترين كاربرد هاي ان ميتوان به كاهش استرس اشاره كرد.فيجت ها اشيايي هستند كه جهت تخليه عصبي مورد استفاده قرار ميگيرند و هدفي جز اين ندارند كه همين باعث آرامش رواني فرد ميشود.
فيجت ها امروزه در اكثر خانه ها يافت ميشود از نمونه هاي بسيار ساده آن ميتوان به دكمه خودكار و يا حركات اعضاي بدن مانند پا و دست اشاره كرد.
اسپينر چيست؟
اسپينر ها براي افرادي كه داراي مشكل تمركز ميباشند يا داراي اضظراب هستند بسيار مناسب است.از مهم ترين و پركاربرد ترين فيجت ها ميتوان به اسپينر ها اشاره كرد كه داراي خاصيت چرخش بسيار سريع هستند كه اين چرخش سريع داراي زيبايي بصري است كه به فرد آرامش ميدهد.
انواع اسپينر ها:
از انواع اسپينر ها ميتوان به تايني ، دو باله ، سه باله ، نگاره ، دراگون ، ايدج و … اشاره كرد.
آيا شما هم جزو ان دسته از افرادي هستيد كه در مواقع بيكاري و استرس با خودكار بازي ميكنيد يا پاي خود را ناخود اگاه تكان ميدهيد اسپينر ها بسيار مناسب براي شما هستند. اين اسپينر ها از بهترين متريال ساخته شده اند و بلبرينگ هاي بسيار پر سرعتي دارند به طوري كه حدود سه دقيقه در حالت چرخش مي مانند.


قيمت : 45000 تومانويژگي هاي اسپينر حرفه اي مدل اسكلت:
- وسيله اي بي نظير براي كاهش استرس و اضطراب
- داراي زيـبايي بصري با چرخش بسيار سريـع (حدود ٣ دقيقه چرخش با هر ضربه)
- فـوق العـاده آرامش بخش و سرگـرم كننده
- ارائه شده در رنگ طلايي
- جنس اسپينر: فلزي
 
 
- داراي بسته بندي فلزي شكيل


روش خريد:
براي خريد پس از كليك روي دكمه زير و تكميل فرم سفارش، ابتدا محصول يا محصولات مورد نظرتان را درب منزل يا محل كار تحويل بگيريد، سپس وجه كالا و هزينه ارسال را به مامور پست بپردازيد. جهت مشاهده فرم خريد، روي دكمه زير كليك كنيد.

قيمت : 45000 تومان

 

اسپينر حرفه اي مدل اسكلت

 

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۶:۱۹ ] [ مينا ]

مقدمه

اسلام آخرين دين الهى و كاملترين برنامه زندگى براى كليه اقشار بشريت مى‏باشد. خداوند متعال براى دعوت به اين دين، حضرت محمد صلى الله عليه وسلم را برگزيد و او را بر ساير پيامبران فضيلت و برترى بخشيد. وقتى آنحضرت صلى الله عليه وسلم به رسالت و پيامبرى مبعوث گرديد نخستين گامى كه برداشت اين بود كه براى ابلاغ پيامهاى الهى افرادى را در نظر گرفت تا بوسيله آنها دعوت اسلام را به بندگان الهى برساند اغلب اين افراد نوجوان يا جوان بودند.

فاتحان بزرگ اسلام جوانان بودند

تاريخ گواهى مى‏دهد كه اغلب فاتحان نيرومند جوانانى بودند كه با نيروى اراده و ابتكار و استعانت از اللَّه فتوحات اسلامى را گسترش دادند »عقبه بن نافع« كه جوانى نيرومند و داراى عزم آهنين بود وقتى به كنار اقيانوس اطلس رسيد، اسبش را به دريا زد و چنين گفت:

»اللهم رب محمد لولا هذا البحر لفتحت الدنيا فى سبيل اعلاء كلمتك اللهم فاشهد«

پروردگارا اگر اين دريا در ميان راه مانع من نبود، حتماً براى سربلندى كلمه‏ات تمام جهان را فتح مى‏كردم. الهى تو خود گواه باش.

قتيبه باهلى :

قتيبه باهلى جوانى سرشار از اراده و ابتكار بود وقتى به سرزمين چين پا گذاشت يكى از همراهانش گفت »اى قتيبه! در سرزمين تركان پا گذاشته‏ايد، آيا مى‏دانيد كه حوادث و خطرهاى بزرگى در كمين است؟« قتيبه در حالى كه سرشار از نيروى ايمان و يقين بود پاسخ داد: »با توكل بر خدا به اين سرزمين آمده‏ام، اگر اجل فرا رسيده باشد، از ابزار و لشكر چيزى ساخته نيست.«

تاكيد رسول اكرم صلى الله عليه وسلم به صيانت دوران جوانى و قدردانى از آن

حضرت رسول اكرم صلى الله عليه وسلم مى‏فرمايد: پنج چيز را قبل از پنج غنيمت بدانيد. زندگى را قبل از مرگ، جوانى را قبل از پيرى، توانگرى را قبل از نادارى، سلامتى را قبل از بيمارى، فراغت و فرصت را قبل از گرفتارى،

آن حضرت صلى الله عليه وسلم فرمودند: هفت نفر در روز قيامت در سايه عرش الهى در حالى كه هيچ سايه ديگرى نخواهد بود جاى مى‏گيرند. نخستين آنها پادشاه و زمامدار عادل است كه قانون اللَّه را بر زمين به اجرا مى‏گذارد

نفر دوم جوانى است كه دوران با شكوه جوانى را در عبادت و بندگى پروردگارش سپرى نموده است.

در اثرى ديگر آمده است: اگر پيرمردان عبادت‏گذار و جوانان فروتن و پرهيزگار و حيوانات علف خوار موجود نمى‏بودند، خداوند متعال حتماً بر اثر گناهان عموم مردم، آنها را به عذابهاى سختى گرفتار مى‏كرد.

تاريخ نشان مى‏دهد كه هر زمان قشر جوان با هر تعدادى كه بوده‏اند متحد و متفق شده و تصميم نيكويى گرفته‏اند حتماً باعث تحولى شگرف در جامعه شده و از خود يادگارى به جا گذاشته‏اند

جوانانى در كام دشمنان

امروز بسيارى از حركت‏هاى بى‏دينى و گروههاى انحرافى صرفاً به اين دليل بر خود مى‏بالند كه به نوعى توانسته‏اند با گرفتار ساختن چند نفر از جوانان در دام فريبشان، از آنها به نفع نظريات‏شان كار بگيرند و از بى خبرى شان سوء استفاده نمايند.

حربه دشمنان در نبرد با جوانان

دشمنان در سنگرهاى فكرى و فرهنگى چنان تلاش مى‏كنند كه لحظه‏اى آسايش ندارند. آنها پى برده‏اند كه از طريق جنگ با اسلحه و از بين بردن فيزيكى فرزندان مسلمان نه تنها نمى‏توانند همه آنها را از بين ببرند، بلكه خشم و نفرتشان را عليه خود بر مى‏انگيزند طوريكه نسل‏هاى آينده طعم تلخ جنايات شان را هميشه به ياد خواهند داشت.

ابزارهاى جديد

اينجاست كه آنها بجاى جنگ گرم، جبهه جنگ سرد را اختيار كرده و از اهرمهاى فريبنده زير استفاده مى‏كنند.

۱- ترويج اعتياد و پخش مواد مخدر، ترياك، هروئين، حشيش، تنباكو و غيره.

۲- ترويج غناء و موسيقى و ساز و آواز و رقص و ترانه‏هاى مبتذل و تحريك آميز.

مقاله مشكلات و معضلات جوانان


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۷:۴۷ ] [ مينا ]

ايران امروز كه قر يب نيمي ا ز جمعيت آن بر اساس سن نما زير ۱۹ سالگي قرار دارد بدون ترديد بخش بزرگي از راه نا پيموده خود را در گرو حركت وكنش هاي كودكان ونوجوانان امروز به عنوان نسل آتي اين مرزوبوم وا نهاده است . هويت يابي وانتقال تاريخچه جنبش ها وخواسته ها وانتظارات پاسخ داده نشده مردم ما در طول حداقل سده اخير تاكنون به اين نسل آينده ساز، تنها راه نيل به جامعه مدني است كه بتواند نسخه هاي درونزا براي مسائل وتمنيات مردم اين كشور تجويز كند . متاسفانه عليرغم اهميت اين نسل ، به دلايل متعدد از جمله غفلت رهبران در طول چند دهه اخير،بخش بزرگي از اين جمعيت در وضعيت بحران هويت بسر ميبرد. بطوريكه نميداند از كدام بستر تاريخي وفرهنگي برامده است ، چگونه به چنين وضعيت رقت باري از نظر اقتصادي ، سياسي ،اجتماعي وفرهنگي افتاده است وبا تاريخ ونسل ديروز وامروز خود بسيار بيگانه است. اين وضعيت كه ميتوان از آن به عنوان شكاف بين نسلي ياد كرد،منجر به ايجاد حلقه مفقوده اي شده است كه ميان گذشته وآينده پيوند ارگانيكي برقرار نمي كند. اين مهم با همه اهميت خود ،در يادداشت كنوني محور بحث ما نيست ودر جاي ديگر بطور مبسوط بدان خواهم پرداخت. در اين ميان نشانه هايي از يك بي هويتي به مفهوم دقيق كلمه نيز پديدار شده است كه اصطلاحا به آن كودكان بي هويت اطلاق مي شود. كودكان بي هويت شامل آن دسته از كودكاني است كه از نظر تبار شناسي وموقعيت اجتماعي و فرهنگي با يك بحرا ن هويت روبرو هستند . كودكان بي هويت يا بي شناسنامه وناشناس به دليل نامشخص بودن پدر و رهاشدن طومار زندگي آنان در دستان مادر بي پناه وبي سرپرست و يا مراكز نگهداري اين سنخ از كودكان ودر بد ترين وشايد شايع ترين وجه آن در كنترل وسوء استفاده افرادوگروه هاي نابهنجار وبزهكار از هيچ هويت وشناسنامه رسمي بر خوردار نيستند . در اينجا به بررسي اجمالي برخي از زمينه ها وتبعا ت ظهور وتوسعه اين پديده از ابعاد مختلف اهتمام مي شود : زمينه ها: زمينه هاي عيني وذهني ظهور وبروز اين پديده از ابعاد متعددي قابل بررسي است:

۱ . عوامل ديني .

ا ز اين منظر تحت عنوان صيانت از خانواده كليه كودكاني كه در اثر روابط جنسي نامشروع به دنيا مي آيند اساسا فاقد هركونه جايگاهي براي شناسايي حقوق اجتماعي هستند. عمده منطق اين رويكرد نيز از دير زمان بر اين مبنا استوا ر است كه بتوا ن با اين محروميت جانكاه از فعليت وقوع را بطه جنسي غير مشروع و زنا پيشگيري كرد .در اين رويكرد زندگي كودكان قرباني كنش هاي غير رسمي ونامشروع بزرگسالان مي گردند وتاوان ا ين اعمال را كودكان و در واقع آيندگان مي پردازند .

۲ . عوامل حقوقي .

در حقوق مدني وفقهي برگرفته از مباني ديني، نيز به دليل نامشخص بودن جايگاه تبار شناختي اين دسته از كودكان و مسكوت ماندن اين رويكرد در برخورد با اين پديده نسبتا فراگير دنياي امروز وبخصوص اوج گيري جنبش هاي دفاع از حقوق آنان ،اين پديده مغفول مانده است .عدم اشراف واذعان قانونگذار به تحولات اجتماعي بوقوع پيوسته در عصر حاضر وعدم درك روح عصري قانون كه جزاي جرايم امروزي را نمي توان به آيندگان تحميل و احاله كرد ودر نهايت محدوديت شرعي در باز تعريف روابط جنسي به اصطلاح نامشروع وتحديد دامنه دربرگيري اين كنش در جامعه امروز ايرا ن در تطابق با تحولا ت جهاني از ديگر زمينه هاي بروز ودوام اين پديده بشمار ميرود .

۳ .عوامل اجتماعي.

عدم پاسخگويي به نيازهاي جنسي جوانان، تعطيلي رسمي وآشكاراين رابطه ميان دو جنس، از كودكي تا بزرگسالي مگر در قالب ازدواج هاي بدون شناخت از روانشناسي دو جنس از هم وبدون وجود ميدان گسترده انتخاب از بين گزينه هاي متعدد وسعي و آزمون بسيار و وقوع فراگير روابط جنسي تحت عنوان نامشروع و منجر شدن اغلب اين روابط به تولد كودك كه بخشي ا ز آن ناشي ا ز فقدان آموزش هاي جنسي در ايران است ، از يكسو سبب ساز تشديد ميزان تولد هاي نامشروع و كودكان بي هويت ا ست . از سوي ديگر مرد تباري مطلق در فرهنگ ومباني حقوقي وشرعي منجر به شرايطي گرديده است كه بدون شناسايي پدر يافاعل رابطه جنسي منتهي به فرزند زايي( حتي با وجود، حضور واعلا م آمادگي مادردر قبول مسئوليت سرپرستي ) هويت كودك مورد تاييد قرار نمي گيرد . همچنين وقوع پديده مهاجرت وسكونت غير قانوني تعداد كثيري از مهاجران افغاني در ايران و اقدام بسياري از خانواده هاي فقير در قبول همسري آنان با دخترانشان ، در كنار آزادسازي كشور افغانستان از تاريك انديشان وشب پرستان، منجر به بازگشت خيل وسيعي از افغاني ها گرديده است كه به دليل محدوديت ها وعدم انطباق قوانين دو كشور در زمينه تبعيت همسر ،قريب بيش از ۴۰ هزار خانواده در قالب زن وفرزندان ، بدون وجود پدر آن هم از نوع قانوني اش باقي گذارده است كه علاوه بر زنان بي

مقاله كودكان بي هويت و آينده


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۷:۲۱ ] [ مينا ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب