دعاي شرف الشمس اصل و انگشتر حديد


۱- امام صادق (ع) فرموده اند: بر روي سنگ حديد صيني امير مومنان امام علي (ع) دعايي در ۷ سطر حك شده است

اعددت لكل هول لا اله الا الله
و لكل كرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لكل مصيبه نازله حسبي الله
و لك ذنب صغيره و كبيره استغفرلله
و لكن هم و غم فادح ما شاء الله
و لك نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلي بن ابي طالب من نعم فمن الله

و اين انگشتري بوده است كه امام علي (ع) آن را در هنگام مواجهه با مشكلات به ويژه در هنگام جنگ و رويارويي با دشمن، در انگشت مبارك مي نموده اند. (كتاب مكارم الخلاق صفحه ۹۳)

۲- روايت شده است اگر در اولين جمعه ماه رمضان بر نگين حديد صيني در دو سطر ذكر

كعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوك يا الله

حكاكي شود، بركت و روزي بسيار خواهند يافت. (كتاب مكارم الاخلاق صفحه ۹۳)

۳- امام صادق (ع) : دوست دارم هر مومني پنج انگشتر در دست داشته باشد (عقيق، فيروزه، ياقوت، در نجف و حديد صيني) و هنگام رويارويي و برخورد با دشمنان دست كردن انگشتر حديد صيني را مكروه نمي دانم، بلكه بسيار دوست دارم تا اتش شر آن ها را خاموش كند. پس همانا انگشتر حديد صيني، اجنه و انسان هاي شرور و سركش را فراري مي دهد و دور مي كند.(التذهيب:۳۷/۶ و جامع الاخبار : صفحه ۱۳۴ و فرحه الغري صفحه ۱۱۳ و وسايل : ۴۰۳/۱۴)

راوي مي گويد:از اين حديث بسيار متعجب شدم و نزد امام حسن عسكري (ع) رفتم. حضرت فرمودند:بله اين حديث صحيح است و از جدم امام صادق (ع) مي باشد. (حليه المتقين صفحه ۶۷)

۴- مردي به امام صادق(ع)عرض كرد: مولاي من! من از حاكم سرزمين جزيره در هراسم و مي ترسم از اين كه او مرا به دشمنانم معرفي كند و به آن ها تحويلم دهد. امام صادق (ع) فرمود: انگشتري تهيه كن كه نگين آن حديد صيني باشد و بر روي آن سه جمله در سه سطر بنويس:

اعوذ بجلال الله
اعوذ بكلمات الله
اعوذ برسول الله

و بر پشت نگين، دو جمله در دو سطر بنويس:

امنت بالله و كتبه
اني واثق بالله و رسله

و بعد دور نگين بنويس:

اشهد ان لا اله الا الله مخلصا

و اين انگشتري را در اين موارد درست كن:

۱- زماني كه از اذيت و آزار يكي از مردم هراس پيدا كردي و يا جانت از شر دشمنان در خطر بود، پس از ترس تو از او از بين خواهد رفت و جانت در امان مي ماند( و گزندي از او به تو نمي رسد)
۲- در جايي كه در امور و نيازهايت با مشكل و سختي مواجه شدي، پس به خواست خدا بر تو آسان خواهد شد.
۳- هم چنين بياويز بر گردن زني كه زايمان بر او سخت شده، پس به خواست خدا، وضع حمل او آسان مي شود
۴- و هم چنين برطرف مي كند چشم زخم را از كسي كه چشم زخم خورده و اثر آن را از بين مي برد.

بعد حضرت فرمود اين انگشتري را از نجاست و بوي گند و بد حفظ كن و آن را داخل حمام و دست شويي مبر! پس هر كس بر جان خودش ايمن نيست و از هلاكت مي ترسد از اين انگشتري استفاده كند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن استفاده كنند. و آن را به كسي نده مگر آن كه او هم از شيعيان باشد و به او مطمئن باشي.(الامان صفحه ۵۰ و مستدرك ۲۹۹/۳)

انگشتر نقره مردانه ويژه شرف آنلاين با نگين حديد صيني را كه سفارش دهيد حكاكان ما ذكري را بر روي آن حكاكي مي كنند كه همان ذكري است كه بر روي نگين انگشتر حديد صيني امام علي (ع) حك شده بوده است. در انتهاي اين ذكر نام و نام پدر فرد صاحب نگين توسط حكاكان حك مي شود. همراه داشتن اين نگين خواص زير را دارد:

۱- ياري رساندن به انسان در مشكلات شديد
۲- حكاكي شدت ذكر مخصوص فرد استفاده كننده
۳- مفيد هنگام جنگ و رويارويي با دشمن
۴- فراري دادن اجنه
۵- فراري دادن انسان هاي شرور و سركش
۶- يكي از ۵ نگين توصيه شده از امام صادق(ع)
۷- تقويت عمل قلب و گردش خون
۸- درمان بيماري هاي فشار خون و كم خوني
۹- تسكين درد آرتروز و انقباضات ماهيچه اي

شرف الشمس چيست؟

در باور عاميانه شرف الشمس نگيني زرد رنگ است ولي همانطور كه در كتاب هاي اسلامي آورده شده است در واقع شرف شمس سنگ نيست، بلكه ذكري منسوب به امام علي (ع) مي باشد با آدابي خاص پشت عقيق زرد رنگ توسط افراد باتجربه با دقت بالا حكاكي شده و اين نگين را مي توان به صورت انگشتر (انگشتر شرف شمس طرح ياحسين) و گردنبند و … همراه خود داشت .اين ذكر كه گفته مي شود از اسامي خداوند مي باشد ۱۳ حرف دارد كه ۴ حرف از تورات ۴ حرف از انجيل و ۵ حرف از قرآن كريم مي باشد. شرف شمس سالي يكبار در ساعات خاصي از روز ۱۹ فروردين كه از تقويم هاي نجومي استخراج مي شود بر روي عقيق زرد مانند نگين انگشتر شرف شمس طرح ياحسين حكاكي شده و داراي خواص ويژه اي است.

خواص انگشتر شرف شمس چيست؟

البته كه اميد اول همه ما خدا و اهل بيت (ع) هستند و بايد حاجات خود را از ايشان بخواهيم و دركنار آن شرف الشمس انشالله موثر مي باشد. خواص انگشتر شرف شمس طرح ياحسين  از دو جنبه اهميت دارد يكي در خواص بي نظير خود سنگ عقيق پنهان است  و ديگري در قدرت اسم اعظم الهي كه پشت نگين حكاكي مي شود. چندي از خواص عقيق شرف الشمس دفع فقر، حفاظت اموال، باز شدن ابواب رزق و روزي، دفع بيماري، حفظ از گزند جانوران و ايمني از بلايا و دشمنان، كسب عزت و مقام است. بي شك آثار سريع و متداوم اين نگين در افزايش رزق و روزي مورد تاييد همگان بوده و گشايش امور را در سريعترين زمان به شكل كاملا مشهودي ايجاد مي نمايد.

شرف الشمس در آيات و روايات

۱- مرحوم شيخ بهائي در كتاب سرّ المستتر مي گويند: كه شرف الشمس را بايد در روز ۱۹ حمل كه مطابق با روز ۱۹ فروردين است، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقيق زرد و در صورت عدم امكان بر كاغذ زردي نوشته و با خود حمل نمايد.(انگشتر شرف شمس طرح ياحسين)

۲- در كتاب «جنه‏الوافيه» مشهور به «مصباح كفعمي» آمده است: اين حروف ( دعاي شرف الشمس ) شكل اسم اعظم است، سپس در حاشيه كتاب ياد شده مي گويد: در بعضي از كتاب هاي شيعه ديدم كه از امير المؤمنين (ع) نقل شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)

۳- در كتاب ريحانه الادب هم ذيل نام “ابو البدر” از عالمان قديم شهر اردبيل ، به نقل از او شرح مفصلي در باره شرف الشمس و حروف آن و اشعاري كه به امام علي در مورد اين حروف منسوب است و طرز نوشتن اين حروف داده است.( ريحانه الادب، ، مدرس تبريزي ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خيام، ۱۳۷۴)

۴- در كتب قديمي مثل «السحاب اللئالي» تاليف سيد عبدالله بوشهري آمده، شرف الشمس از علوم غريبه است و در دفع فقر و بيماري ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ايمني از بلايا و كسب عزت و بزرگي تاثير دارد.

۵- آيت الله مظاهري: “شرف الشمس مورد اعتماد است.”

۶- علامه مبشر كاشاني در كتاب خود به زمان، آداب و كيفيت شرف شمس اشاره كرده است

۷- در كتاب «هزار و يك نكته»، نكته ۹۷۷، تأليف آيت الله حسن زاده آملي نيز مطالبي راجع به شرف شمس آمده است.

۸- در كتاب “جواهر مكنونه” كه از كتب خطي اذكار است به شرف شمس اشاره شده است.

خواص انگشتر نقره (انگشتر شرف شمس طرح ياحسين)

ذكر شده است كه لا تختموا بغير الفضه فَانَّ رسول الله (ص) قال :” ما طهر الله يداً فيها خاتم حديد”
جز انگشتر نقره به دست نكنيد زيرا رسول خدا (ص) فرمودند خداوند پاك نكند دستي را كه در آن انگشتري از جنس آهن مي باشد

نقره براي بهبودي و شكل گيري استخوان، فرم دهي و ترميم پوست تاثير بسزاي دارد. اين فلز بسيار بيشتر از ساير مواد ضد عفوني تاثير گزار است و ۶۵۰ ميكروب را از بين مي برد بدون اين كه مانند ديگر ضد عفوني كننده ها عوارض بعدي بر جاي گذارد.

لذا در زماني كه جواهرات نقره را به همراه داريد كمك مي كنند كه انرژي بيشتري انباشته شود . همچنين به نظر مي رسد نقره به اجتناب از تمايل هاي كسالت آور كمك مي كند و در نتيجه استفاده از نقره ممكن است شما احساس تازگي و نيرومندي كنيد نقره به شما كمك مي كند كه افكار خود را متمركز كنيد .
همان طور كه شما ممكن است قبلا خوانده باشيد نقره از طريق پوست جذب مي شود و اثر تسكين درد دارد، به همين دليل دستبندهاي نقره خيلي محبوب است .

شرايط نگهداري انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

ذكر شرف الشمس به صورت حروف و اشكالي رمزگونه نوشته خواهد شد و ضرورتي ندارد فردي كه نگين شرف شمس (انگشتر مردانه شرف الشمس) همراه خود دارد وضو داشته باشد. همراه داشتن آن در مكان هايي مانند دستشويي و حمام نيز مشكلي ندارد.

ضمانت اصل بودن انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

شرف آنلاين مفتخر است كه تمام محصولاتش مانند انگشتر مردانه شرف الشمس اصل مي باشند و خواص معدني، و درماني خاص خود را دارا بوده و قابليت صدور شناسنامه رسمي و معتبر را دارند.(هزينه صدور شناسنامه از ۶۰ هزار تومان به بالا و برعهده خود مشتري مي باشد.)


روش پرداخت هزينه انگشتر شرف شمس طرح ياحسين

۱- پرداخت اينترنتي از طريق درگاه هاي بانك هاي معتبر كشور (رمز دوم كارت بانكي لازم است)

۲- كارت به كارت (با افزايش حجم سفارشات ممكن است روش كارت به كارت غير فعال شود)

ما به همه ي سوالات شما در رابطه با شرف شمس  پاسخ داده ايم براي مشاهده سوالات و پاسخ ها بر روي لينك زير كليك كنيد